Ak ste sa ubytovali v Stupave, respektíve v našom penzióne Intenziva v Stupave, tak o prechádzky v prírode není núdza, stačí vyjsť v penziónu a hneď sa ocitnete v krásnom Stupavskom parku, ktorý bol vybudovaný v štýle anglických záhrad, na začiatku parku sa náchadza kaštiel, ktorý momentálne slúži ako domov dochôdcov. Pri kašteli sa nachádza aj krásne jazierko ktoré je obklopené vzácnymi stromami, ktoré majú niekoľko desiatok až stovky rokov.

Ak vám tento výlet nebude dostatočne dlhý a vy budete plný síl, môžete sa vybrať po cca 3,5 kilometrovom dlhom náučnom chodníku v lone prírode, po tomto chodníku môžete zastaviť medzi 9-timi zastávkami  a to je Munkáč, Rímske pamiatky, Výhľad na Pajštún, Malé Karpaty – Majerk Kolhuf – Chov Koní – Daniel Škvrnitý) až do Biofarmy Príroda.

Z našich skúsenosti je táto cesta jednoduchá a dostupná, prechádzka trvá pre chodca cca 1 hodinu, pre rodinu s deťmi cca 2 hodiny, pre cyklistu pol hod, a ked idete s kočíkom bude to trvať cca 70 minút.

Na Biofarme sa da nájesť, pohladkať zvierátka a navštíviť starú pekáreň.

Odporúčame Vám navštíviť aj zrúcaninú Pajštún, ktorá je pri obci Borinka, na Pajštún sa dostanete od Ubytovanie Stupava za cca 1 hodku, prechádzka je veľmi pekná (hlavne cez jeseň) na hrebeni zrúcaniny Vám vybije dych krásny výhľad na Borinku, Malé karpaty ale aj do susedného Rakúska.